bloguje::Krzysztof Parjaszewski
Wrocław Sunrise - Studenci, Nauka i Biznes 
niedziela, styczeń 25, 2009, 11:36 PM - Polityka, Polska
Napisał Krzysztof Parjaszewski
Wrocław Sunrise to projekt, który mówi o marzeniach. Jednym z takich marzeń może być nieustanny rozwój naukowy. Innym praca w zespole badawczym, generującym rozwiązanie innowacyjne i znajdujące zastosowanie w praktyce.

Wrocław Sunrise to ludzie, bez których Marzenia te pozostałyby jedynie w świecie fantazji, dziś są wyzwaniem i planem na przyszłość.

W projekcie mówimy o współpracy Nauki i Biznesu. To, co świetnie udaje się na zachodzie, w Polsce wciąż stanowi problem - głównie komunikacyjny. Przedstawiciele środowisk akademickich niechętnie rozpoczynają projekty skierowane na wdrożenia w przemyśle.

Potrzebna jest zmiana spojrzenia, przełamanie pewnych stereotypów i obaw - wybranie ścieżki środka, która łączy zalety obydwu postaw - daje utrzymanie i najciekawszą pracę pod Słońcem - pracę polegającą na rozwoju w tych dziedzinach nauki, w których czujemy się najlepiej.

Głęboko wierzę, że długofalowy projekt, który rozpoczęliśmy w zeszłym roku, wpłynie w jakimś stopniu na zmianę takiego myślenia. Kolejne kroki - już niebawem zostaną opisane na stronie projektu, na którą gorąco zapraszam.


http://sunrise.wroclaw.pl/


Komentuj ( 21 widoki )   |  Główny link   |   ( 3 / 832 )
Simple Blog - Polskie tłumaczenie 
sobota, styczeń 24, 2009, 11:49 PM - IT
Napisał Krzysztof Parjaszewski


Kilkukrotnie zostałem ostatnio poproszony o udostępnienie pliku strings.php z polskim tłumaczeniem dla używanego przeze mnie CMS'a - Simple PHP Blog

Plik polski.tgz można pobrać - nie gwarantuję, że wszystko zostało przetłumaczone, tym bardziej że zostało przetłumaczone poprawnie - ale może być pomocne:

Wersja Polska - Simple PHP Blog (tłumaczenie)

Komentuj ( 8 widoki )   |  Główny link   |   ( 3 / 730 )
Wystawa esaien prodakszyn baby 
sobota, październik 11, 2008, 09:48 AM - Różne
Napisał Krzysztof Parjaszewski
Gliwice - zbliża się ciekawa wystawa.1 Komentarz ( 14 widoki )   |  Główny link   |   ( 3 / 692 )
Tex kontra Microsoft Word 2007 
niedziela, czerwiec 15, 2008, 10:06 PM - Technologie, IT
Napisał Krzysztof Parjaszewski
Jako że w poprzednin semestrze w związku z przedmiotem Analiza Numeryczna musiałem nauczyć się składni i używania LaTeX'a (czyt. Latecha) - pisałem nawet o tym na tym blogu LaTeX by KRis.viZZ.pl - uznałem ze można pokusić się o krótkie porównanie. Oczywiście mi osobiście łatwiej i szybciej po prostu pisze się w Wordzie, niemniej chciałem rozszerzyć listę argumentów - zapraszam do lektury:
LaTeX vs Word! kris.vizz.pl

0. Latex zmusza mnie to znajmości przeróżnej składni, używania trudnych makr i co gorsze używania kompilatora.

1. Wiele osób mówi o łatwym eksporcie do PDF'a - otóż nic bardziej błędnego - Microsoft wychodzi ze swoim plug-in'em do Office'a 2007 i dwa kliknięcia powodują, że mamy gotowy plik w formacie "tylko-do-odczytu". Co lepsze, plugin umożliwia zapisanie w formacie XPS

Plugin do pobrania tutaj - 2007 Microsoft Office Add-in: Microsoft Save as PDF or XPS

Microsoft Save as PDF or XPS w akcji
Microsoft Save as PDF or XPS w akcji

2. Oczywiście Word 2007 ma łatwe w użyciu (click once'owe podejście) spisy treści, które ktoś podawał za argument przy tworzeniu dokumentów w TeX'u

3. Rówania matematycze? I znowu się nie zgodzę. Otóż Microsoft udostępnił kolejny plug-in do tworzenia bardzo zaawansowanych równań matematycznych - zaletą jest to, że od razu widzimy tworzone równanie i nie ma problemu z nawiasami

Plugin do pobrania tutaj:Word 2007 Add-in: Microsoft Math

Microsoft Math w akcji
Microsoft Math w akcji

4. Niewątpliwą zaletą całego środowiska Office 2007 jest piękny wachlarz styli, gotowe i dostosowywalne zestawy kolorów, czcionek - znowu wszystko widać "przed kompilacją"

5. Nowy format .docx jest dużo lżejszy niż w przednich wersjach Office'a - słynne .doc'i

6. Wreszcie opcja kopiuj-wklej. Mogę zaznaczyć tekst z różnych źródeł wkleić go do edytora a on sam zapamięta style i tekst od razu ma pogrubienia, podkreślenia, zachowuje wielkości liter - to naprawdę integruje się z większością źródeł tekstu/obrazu

7. Word 2007 też jest za darmo - wystarczy być studentem i zarejestrować się na MSDN Academic Alliance

Zarejestruj się już dziś! kris.vizz.pl
Zarejestruj się już dziś!

Tyle na dzisiaj, czekam na komentarze:)

3 Komentarze ( 141 widoki )   |  Główny link   |   ( 2.8 / 767 )
Stara Fotografia 
niedziela, czerwiec 15, 2008, 07:48 PM - Polska, Europa, Świat
Napisał Krzysztof Parjaszewski

Wszystkich zaglądających na tę stronę bardzo proszę o wypełnienie ankiety - pomoże mi w moim projekcie licencjackim.

Ankieta dotyczy Starej Fotografii i można ją znaleźć tutaj:
Ankieta na temat Starej Fotografii

Serdecznie dziękuję


Komentuj ( 10 widoki )   |  Główny link   |   ( 3 / 566 )
Mirror Blogging 
niedziela, czerwiec 15, 2008, 07:32 PM - Technologie, IT
Napisał Krzysztof Parjaszewski

Od dzisiaj mój blog jest także publikowany na stronie Wrocławskiej Grupy .NET

Dotychczasowy adres http://kris.vizz.pl pozostaje oczywiście bez zmian.

Serdecznie zapraszam do komentowania z podwójną siłą.


Komentuj ( 8 widoki )   |  Główny link   |   ( 2.9 / 595 )
Cambridge PYTHON odwiedza Wrocław 
sobota, czerwiec 14, 2008, 07:54 PM - Polityka, Europa, IT
Napisał Krzysztof Parjaszewski
Idea komercjalizacji nauki jest bardzo popularna we Wrocławiu i pomysły takie jak CambridgePYTHON przychodzące do nas z Wielkiej Brytanii są bardzo potrzebne tak na naszej uczelni jak i w całym studenckim mieście.

CambridgePYTHON

Osobą zaproszoną na spotkanie była dr Kamil Kulesza:
  • Dr Kamil Kulesza ukonczył University of South Africa w Pretorii (informatyka, matematyka, fizyka teoretyczna), a doktorat z teoretycznej kryptografii obronił w IPPT PAN.
  • Podoktorski staż naukowy (tzw. postdoc) odbył w Departament of Applied Mathematics and Theoretical Physics University of Cambridge.
  • Niezależnie od prowadzonych w tym czasie prac badawczych uzyskał też w Judge Business School, University of Cambridge Certificate of Enterprise (program dotyczył przedsiebiorczosci w obszarze hightech).
Cambridge Python to konkurs na pomysł na swoiste spotkanie. Jak sami o sobie piszą - spotkanie młodych polskich naukowców i studentów z kapitałem prywatnym. Po drugie, w sensie metaforycznym, ma być to spotkanie polskiej kreatywności i innowacyjności z najlepszymi praktykami stymulacji przedsiębiorczości wypracowanymi w środowisku akademickim Uniwersytetu w Cambridge.

Istotnym aspektem projektu jest udział Venture Capitali

Venture Capital – średnio- i długoterminowy kapitał inwestycyjny charakteryzujący się dużym stopniem ryzyka, ale mogący w przyszłości przynieść wysokie zyski. Jest to forma finansowania innowacyjnych (a przez to obarczonych ryzykiem) projektów inwestycyjnych.

Venture Capital
Venture Capital

W gospodarce powstaje wiele projektów, które mogą być zamienione w bardzo opłacalne przedsięwzięcia, ale do ich realizacji potrzebne są środki finansowe. Ponieważ ludzie tworzący te projekty nie posiadają wystarczającej ilości kapitału muszą sięgnąć po kapitał zewnętrzny. Banki nie są skore do pożyczania w takich sytuacjach pieniędzy, gdyż realizacja projektów obarczona jest wysokim ryzykiem.

Rozwiązaniem stają się specjalne instytucje, które finansują projekty, a w zamian za to w razie dużego sukcesu partycypują w dużej części w zyskach z tego przedsięwzięcia, bądź np. stają się współwłaścicielami firmy (mają 40% bądź więcej kapitału własnego lub posiadają akcje uprzywilejowane firmy).

Fundusze VC otrzymują wiele propozycji współpracy, ale większość z nich jest zazwyczaj odrzucana. Wybierane są pomysły najlepsze. Dużą rolę w dostępie do rynku VC odgrywają także wcześniej utrzymywane kontakty.


Komentuj ( 12 widoki )   |  Główny link   |   ( 3 / 588 )
Distributed Data Mining 
środa, maj 7, 2008, 06:45 AM - IT
Napisał Krzysztof Parjaszewski
While I am a interested not only in creating software, but also in Computer Science and since moving to Wratislavia University learning gives me a lot of fun, from time to time I'll be writing about the science interesting subject - today starting with Data Mining region called Distributed Data Mining.

A week ago I've made a over-hour-long speech about Distributed Data Mining in theory and practice. It seems quite interesting subject, so maybe in future I'll put more afford into studying large database and information exchanging systems.

By the way, it is very interesting and maybe a little bit frightening, that more and more large companies have got access to data about the whole world communities. But on the other hand disanonimization has got many advantages, for example quick information sharing among countries and unified science experience, that is faster and faster being exchange now - Wikipedia, Google, Academical web-sites.

I've attached to presentation which is in Polish language

Distributed Data Mining.pdf

1 Komentarz ( 15 widoki )   |  Główny link   |   ( 3 / 626 )

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | > >>